TYT

2020 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımları

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda 2020 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımlarına erişebilirsiniz. Bildiğiniz gibi 2018 yılında ilk kez uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Temel Yeterlilik Testi , Alan Yeterlilik Testi ve Yabancı Dil Testi ile tanıştık.

İlk oturum olan ve katılımı zorunlu olan Temel Yeterlilik Testi’nde adaylara toplam 120 soru sorulmaktadır. Bu 120 soru içerisinde 7 adet Fizik sorusu bulunmaktadır.

Adayların Temel Yeterlilik Testi puanlarının hesaplanabilmesi için Türkçe testinden veya Matematik testinden en az 0,5 net yapmaları gerekmektedir.

 

2020 TYT Fizik Konuları

 

Kuvvet – Vektör
Kuvvet – Vektör – Denge
Paralel Kuvvetlerin Dengesi
Ağırlık Merkezi
Basit Makineler
Madde ve Özellikleri
Teraziler
Kaldırma Kuvveti
Katı Basıncı
Sıvı Basıncı
Gaz Basıncı
Isı Ssıcaklık
Genleşme
Doğrusal Hareket
Dinamik
İş – Enerji
Durgun Elektrik
Elektrik Akımı
Lamba ve Parlaklık
Mıknatıs
Transformatör
Gölge
Düzlem Ayna
Küresel Ayna
Kırılma
Mercekler
Renk
Dalgalar ve Ses

 

 

 

Birinci Oturumda yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT) ’nde; 40 Türkçe,Sosyal Bilimler; Tarih (5 soru),Coğrafya (5 soru), Felsefe (5 soru) , Din Kültürü (5 soru) toplam 20 soru ve 40 Temel Matematik , 20 Fen Bilimleri; Fizik(7 soru),Kimya (7 soru),Biyoloji (6 soru) olmak üzere toplam 120 soru sorulacaktır. Temel Yeterlilik Testi (TYT) ’nin süresi 135 dakikadır.

 

TYT Fizik hakkında aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur. Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz. İyi Çalışmalar Dileriz www.unisinav.com